Gimnastyka Korekcyjna

Zdrowie jest dla człowieka najważniejszą wartością, dlatego oczywisty jest fakt konieczności dbania o nie od najwcześniejszych lat życia. W okresie przedszkolnym powstaje najwięcej odchyleń w prawidłowej postawie. Dlatego tak bardzo ważne jest dokonanie wczesnej diagnozy.

W naszej placówce lekarz przeprowadza badania ortopedyczne. Dzieci, u których wykryto wady postawy w płaszczyźnie strzałkowej (plecy okrągłe, wklęsłe, okrągło-wklęsłe, płaskie, skoliozy oraz płaskostopie) mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych ćwiczeniach gimnastycznych, prowadzonych przez mgr Małgorzatę Kucharską.

Gimnastyka korekcyjna jest formą działalności terapeutycznej w odniesieniu do dzieci z wadami postawy. Jej celem jest przeciwdziałanie stwierdzonym wadom.